پنجشنبه 30 خرداد 1398

چاپ خبر

پیش بینی تحقق EPS شرکت سرمایه گذاری سایپا در سال 93

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندارن؛صد و دوازدهمین جلسه گروه تخصصی مکانیک روز دوشنبه مورخ هفدهم مهرماه در محل سازمان برگزار شد که اهم مذاکرات و تصمیمات به شرح ذیل می باشد.


مدیرعامل شرکت سرمایه¬گذاری سایپا گفت: با توجه به روند رو به رشد حرکت گروه خودروسازی سایپا، جایگاه شرکت سرمایه¬گذاری سایپا سال آینده ارتقا پیدا خواهد کرد.
مهندس سید محمدرضا صباغی در گفت¬و¬گو سایپا نیوز با اشاره به شرایط کنونی شرکت سرمایه-گذاری سایپا اظهار کرد: سرمایه شرکت در حال حاضر 6 هزار و 100 میلیارد ریال است که با در اختیار داشتن پنج شرکت زیرمجموعه و 40 درصد از سهام شرکت سرمایه¬گذاری کارکنان سایپا، عمده فعالیت خود را در بازار سرمایه متمرکز کرده و بخش عمده پرتفوی شرکت را سهام شرکت¬های خودرویی تشکیل داده است.
وی افزود: از آن جایی که صنعت خودروسازی کشور در سال جاری در زمینه¬های مختلف رشد چشمگیری را از آن خود کرده، به نظر می¬رسد در سال آینده موقعیت شرکت سرمایه¬گذاری سایپا نیز بهبود یابد.
وی در ادامه درباره اقدامهای سال مالی گذشته شرکت سرمایه¬گذاری سایپا تصریح کرد: شرکت گروه سرمایه¬گذاری سایپا با اقدامهای خود طی دوره منتهی به اسفند 92 از بازده مناسبی برخوردار شده، به طوری که قیمت هر سهم شرکت از مبلغ 850 ریال در ابتدای سال به مبلغ 1450 ریال در پایان سال افزایش یافت و مبلغ 120 ریال هم سود نقدی بین سهامداران توزیع شد.
مهندس صباغی همچنین تأکید کرد: هر سهم شرکت سرمایه¬گذاری سایپا طی سال 92 در حدود 90 درصد بازده نصیب سهامدار خود کرده که با توجه به تمرکز سرمایه¬گذاری¬های این شرکت در صنعت خودرو و بحران عمیقی که گریبان این صنعت را گرفته بود کسب چنین بازده¬ای جز با تلاش همکاران و راهنمایی اعضای هیئت مدیره شرکت میسر نمی¬شد.
عضو هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود اصلاح فرایندهای مالی و اقتصادی گروه را یکی از اولویت¬های مجموعه در سال آینده دانست و گفت : شرکت سرمایه¬گذاری سایپا در حکم بازوی مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا نقشی تعیین¬کننده در تأمین مالی و بازارگردانی سهام گروه خودروسازی سایپا بر عهده دارد و همگام با اهداف کلان گروه در بازار حضور دارد و در صورت اصلاح ساختار مالی و اقتصادی قادر خواهیم بود این نقش را پررنگ¬تر و مؤثرتر از قبل با اهداف همگام سازیم.
وی در ادامه درباره آینده شرکت سرمایه¬گذاری سایپا افزود: شرکت¬های سرمایه¬گذاری بخشی از سود پیش¬بینی خود را در نه ماهه سال مالی تأمین می¬کنند، لذا این شرکت مبلغ 84 ریال از سود خود را تاکنون پوشش داده و احتمالاً تا پایان سال نیز سود پیش¬بینی¬شده آن تحقق خواهد یافت، ضمن اینکه 12ریال نیز افزایش EPS داشته که اطلاعات آن به بازار اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه¬گذاری سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص نحوه دریافت اطلاعات مالی مجموعه به وسیله سهامداران تأکید کرد: با توجه به وضعیتی که در حال حاضر در بازار سرمایه به وجود آمده، به سرمایه¬گذاران توصیه می¬کنیم که تنها به گزارش¬هایی که شرکت به بورس ارائه کرده و درباره آنها شفاف¬سازی لازم صورت¬گرفته تکیه کنند، زیرا بازار سرمایه واکنش شدیدی نسبت به وقایع نشان می¬دهد و باید اطلاعاتی که جمع¬آوری می¬شود واقع¬بینانه باشد و بتوان در خصوص صحت آنها اظهار نظر کرد.
مهندس صباغی اظهار کرد: بازار سرمایه نقش بسیار مهمی در اقتصاد دارد بنابراین به سهامداران اعلام می¬کنیم که تنها به شفافیت اطلاعاتی که از طریق سایت کدال ارائه می¬شود توجه کنند و در خرید و فروش سهام عجله نکنند.
وی در خاتمه رونق بازار سهام را منوط به اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی و خصوصی¬سازی شرکت¬های دولتی و کاهش ریسک داخلی و افزایش مشوق¬های مالیاتی دانست و گفت: بهبود روابط بین¬الملل در تعاملات با سایرکشورها تأثیر بسزایی در سودآوری شرکت¬ها خواهد داشت و با توجه به رشد مناسب تولید سایپا در سال جاری و افزایش صادرات و برنامه¬های پیش¬بینی¬شده توسعه محصول، گروه خودروسازی سایپا در بلندمدت روزهای درخشانی پیش روی خود دارد.


کلمات کلیدی : -