چهارشنبه 27 شهريور 1398

چاپ خبر

در سال 93 ، 2 برابر سال گذشته افزایش فروش قطعات داشتیم

سایپا نیوز: مهندس جابری: فروش شرکت امگا در سال جاری نسبت به سال گذشته 2 برابر افزایش یافته است و این موفقیت با بهره¬برداری بهینه تر از امکانات موجود بدون هیچگونه سرمایه¬گذاری در سخت¬افزارهای شرکت و همچنین بالا بردن راندمان تولید بر اساس همت، تلاش، خلاقیت، بهره-برداری از دانش مهندسی و انجام کار تیمی پرسنل متخصص این شرکت، محقق گردید.


مهندس جابری: فروش شرکت امگا در سال جاری نسبت به سال گذشته 2 برابر افزایش یافته است و این موفقیت با بهره¬برداری بهینه تر از امکانات موجود بدون هیچگونه سرمایه¬گذاری در سخت¬افزارهای شرکت و همچنین بالا بردن راندمان تولید بر اساس همت، تلاش، خلاقیت، بهره-برداری از دانش مهندسی و انجام کار تیمی پرسنل متخصص این شرکت، محقق گردید.
مهندس احسان جابری، مدیر عامل شرکت امگا، با معرفی محصولات این شرکت گفت: در حال حاضر هفت قطعه از قطعات اصلی قوای محرکه خودروهای پراید، تیبا و نیسان شامل بلوک سیلندر و سرسیلندر پراید E4، پوسته¬ کلاچ و میل بادامک تیبا، بلوک سیلندر، میل بادامک و سینی جلوی نیسان در این شرکت تولید می¬گردد.
مهندس جابری که از اواخر فروردین سال جاری مسئولیت این شرکت را بر عهده گرفته است، با بیان اینکه شرکت امگا از ابتدای سال جاری موفق به افزایش تولید محصولات خود شده است، گفت: بر اساس بازخوردهای جلسات ستاد تولید هفتگی شرکت مگاموتور و تعریف برنامه¬های تولید شرکتهای خودروساز گروه، سریعاً قطعاتی که باعث توقف خطوط مونتاژ و قوای محرکه می¬گردید شناسایی شد. بر این اساس افزایش ظرفیت قطعات تولیدی قوای محرکه نیسان و تیبای این شرکت در اولویت قرار گرفت و بلافاصله کارگروه¬هایی متشکل از واحدهای مختلف شرکت تشکیل و اقدام به بررسی افزایش ظرفیت¬های تولید نمودند. در نهایت در اردیبهشت سال جاری پروژه¬های افزایش ظرفیت قطعات نیسان شامل بلوک سیلندر، میل بادامک و سینی جلو و همچنین میل بادامک تیبا در دستور کار قرار گرفت و با حمایت مدیریت شرکت مگاموتور و همت همه پرسنل، نتایج حاصل از اجراء پروژه¬ها در جهت افزایش ظرفیت تولید به شرح بلوک سیلندر نیسان با افزایش ظرفیت تولید از 105 به 120 در فاز اول و به 140 قطعه در روز، در فاز دوم، تولید سینی جلو نیسان: افزایش ظرفیت تولید از 105 به 182 قطعه در روز، تولید میل بادامک نیسان: افزایش ظرفیت تولید از 126 به 186 قطعه در روز و تولید میل بادامک تیبا: افزایش ظرفیت تولید از 210 به 300 در فاز اول و  به 350 قطعه در روز، در فاز دوم حاصل گردید.
وی با بیان اینکه موفقیت¬های کسب شده مرهون تلاش همکاران و انجام کار تیمی است گفت: با اقدامات انجام شده موفق به تأمین قطعات مطابق برنامه شرکت مگاموتور شدیم و در نتیجه تولید قطعات مذکور از وضعیت بحران خارج گردید.
مهندس جابری با اشاره به تولید سایر محصولات شرکت امگا افزود: همانگونه که در نمودار زیر مشاهده می¬نمایید، تولید دیگر محصولات شرکت نیز در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته است و تنها خطوط سرسیلندر E4 و پوسته کلاچ تیبا علی¬رغم بهبودهای انجام شده در راندمان خود فعالیت ننموده¬اند که ناشی از عدم تأمین به موقع قطعات خام می¬باشد تنها در این میان تولید پوسته کلاچ تیبا کاهش یافته که با توجه به محدودیت بوجود آمده در تأمین قطعات خام، به صورت هماهنگ با شرکت مگاموتور، با یک شیفت کاری فعالیت خود را ادامه داده است ولی با تمهیداتی که همکاران در حوزه تولید انجام داده¬اند (علی¬رغم تولید در یک شیفت کاری) تنها 22 درصد کاهش تولید نسبت به سال گذشته محقق شده که بیانگر افزایش راندمان در خط مذکور می-باشد.
مدیر عامل شرکت امگا ضمن تشکر و قدردانی از تلاش همه همکاران، نتایج بدست آمده را نشان-دهنده عملکرد شایسته¬ی واحدهای تولید، مهندسی، پشتیبانی، کیفیت، تعمیر و نگهداری و مالی اداری مجموعه خواند و افزود: همکاری واحدها، تقویت انجام کار تیمی، بهره¬برداری از دانش فنی و مهندسی، خلاقیت و تلاش سبب شد تا بتوانیم بدون سرمایه¬گذاری حداکثر بهره¬برداری از امکانات موجود را داشته باشیم. خوشبختانه موفق شدیم در اکثر قطعات از جمله بلوک سیلندر نیسان، میل بادامک¬های نیسان و تیبا و سینی جلوی نیسان رکورد سال گذشته را در 9 ماهه ابتدای سال جاری بزنیم که از همین جا به همه¬ی همکاران "خدا قوت" می¬گویم.
مهندس جابری افزایش سطح رضایت پرسنل امگا را از اهداف اصلی مدیریت این شرکت خواند و افزود: در حوزه رضایت همکاران دو سرفصل در دستور کار شرکت قرار گرفته است. در مرحله اول بازنگری در سیستم توزیع مبالغ بهره¬وری، به این شکل که در جهت افزایش سطح رضایت همکاران، بازنگری در سیستم توزیع بهره¬وری با تشکیل کمیته¬ای متشکل از نمایندگان منتخب کارکنان و مدیران شرکت تشکیل شد و این کارگروه طی جلسات متعدد فرمول و شاخص¬های ارزیابی عملکرد ماهیانه را مورد مطالعه و بررسی قرار داد. در حوزه تولید، کار به مراحل پایانی خود رسیده و در ماه جاری سیستم توزیع بهره¬وری در این حوزه نهایی خواهد شد و تا پایان سال جاری شاخص¬های دیگر واحدها نیز نهایی گردیده و اجرا خواهد شد همچنین نتایج به صورت آئین نامه¬ای مدون تهیه و جاری خواهد شد تا بتوانیم بهره¬وری را به صورت عادلانه¬تر توزیع نماییم. از این پس، هر گونه بازنگری در آئین نامه مذکور توسط کمیته بهره¬وری انجام خواهد شد همچنین جهت بازنگری در سیستم توزیع بهره¬وری نیاز به اطلاعات مهندسی قابل اتکا داشتیم، بنابراین به موازات ،مطالعات دقیقی در بحث امکان¬سنجی و زمان¬سنجی شرکت انجام شد و مدارک مهندسی در حوزه¬های یاد شده کاملاً بازنگری گردید. ارزیابی عملکرد می¬بایست متناسب با ظرفیت¬های واقعی واحدهای تولیدی و پتانسیل¬های واحد¬های مختلف انجام پذیرد.
از دیگر اقداماتی که رضایت همکاران را به همراه خواهد داشت اجراء طرح طبقه¬بندی مشاغل در این شرکت می¬باشد. از آنجا که تا قبل از این هیچگونه اقدامی در این حوزه نشده بود، با حمایت سر پرست مدیریت مگاموتور و قائم مقام ارشد مدیر عامل اقداماتی جهت اجراء این طرح شروع گردیده و پیشرفت خوبی با تلاش کمیته طبقه بندی متشکل از نماینده کارکنان، سرپرستان و رؤسا و مدیریت داشته است. امیدوارم این مهم نیز به صورت هماهنگ با دیگر شرکت¬های داخل سایت مگاموتور در زمان تعیین شده اجراء و موجب رضایت خاطر همکاران گرامی قرار گیرد.
مهندس جابری در خصوص برنامه¬ها و پروژه¬های آتی شرکت امگا افزود: با توجه به اخذ گواهی¬نامه ISO TS در سال جاری، در تلاشیم تا رتبه کیفی شرکت را از C+  ارتقاء دهیم. همچنین افزایش ظرفیت تولید بلوک سیلندر نیسان از 140 به 160 و 200 قطعه  در روز بر اساس MPS  اعلامی از طرف معاونت محترم برنامه¬ریزی شرکت مگاموتور در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. افزایش ظرفیت میل بادامک تیبا به روزانه 400 عدد نیز از دیگر پروژه¬های آتی این شرکت می¬باشد. وی با توضیحاتی پیرامون شیوه عملکرد امگا جهت رسیدن به برنامه¬ریزی¬های انجام شده گفت: بطور کلی سعی کردیم هماهنگی و همکاری بین واحدها را افزایش دهیم و از همه مدیران خواسته شد به صورت یکپارچه عمل کنند و با همکاری و همیاری بوجود آمده میان واحدها توانستیم از امکانات موجود بهره¬برداری بیشتری داشته باشیم.
وی با مهم خواندن عامل انگیزه در افزایش بهره¬وری کارکنان و بازدهی بخش تولید گفت: همکاران در شرکت امگا توانستند با تلاش¬ و فعالیت¬های خود ثابت کنند که می¬توان شرایط بحرانی را نیز تغییر داد و تهدیدها را به فرصتی برای پیشرفت و توسعه تبدیل کنند.
جابری ضمن ابراز تشکر و قدردانی از توجه مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا و مگاموتور در جهت افزایش نشاط پرسنل و اقداماتی که در این راستا در دست اقدام است، گفت: نگاه مدیران ارشد گروه سایپا به حوزه منابع انسانی سبب گردیده تا کلیه لایه¬های مدیریتی توجه ویژه¬ای به کارکنان داشته باشند. امروز سرمایه گروه سایپا و مگاموتور محدود به دارایی¬های مشهود و نامشهود خود نمی-باشد بلکه سرمایه اصلی ما نیروی انسانی متخصصی می¬باشد که در اختیار داریم. طرح نشاط نشان دهنده¬ی توجه ویژه مدیریت ارشد گروه به پرسنل و خانواده ایشان می¬باشد و این بلوغ فکری در لایه-های مختلف سازمان نهادینه شده است. هر چه بتوانیم آرامش فکری بیشتری را برای همکاران خود فراهم آوریم، قطعاً در عملکرد آنان و در نهایت افزایش راندمان سازمان تأثیرگذار خواهیم بود.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب